Gładkie i zadbane dłonie są wizytówką każdego z nas. Oprócz stosowania odpowiedniej pielęgnacji, czy możliwości  skorzystania z profesjonalnych salonów manicure, możemy zadbać o dłonie w zaciszu domowym. Domowe Spa na dłonie pomoże Ci uzyskać gładkie i zadbane ręce.

Szorstkie dłonie

Szorstkie dłonie są uciążliwą dolegliwością. Uczucie ściągania, czy pękająca skóra powinna być pielęgnowana za pomocą tłustego kremu po każdym myciu rąk. Oprócz kremu, można również zastosować kąpiele dłoni w oleju. Aby wykonać taki zabieg należy podgrzać olej lub oliwę z oliwek i moczyć dłonie ok 20-30 minut.

Wilgotne dłonie

Wilgotne dłonie mogą być powodem do wstydu, szczególnie w sytuacji gdy podajemy komuś rękę na powitanie. Istnieją 2 domowe sposoby na zmniejszenie lub całkowite wyeliminowanie tej dolegliwości:

  • Moczenie dłoni w zimnej wodzie z octem
  • Moczenie dłoni w odwarze z szałwii, tymianku lub płynie Burowa

Mocne paznokcie

Aby zadbać o paznokcie, należy pamiętać o stosowaniu odpowiedniej diety i suplementacji. Możemy dodatkowo wzmocnić paznokcie, za pomocą skórki z cytryny. Wielokrotne nacieranie paznokci w ciągu dnia szybko przyniesie efekty.

Kruche paznokcie

W przypadku kruchych i łamliwych paznokci, świetnie sprawdzi się cebula. Zapach może nie będzie zachęcający, jednak właściwości cebuli szybko poprawia stan paznokci.

Lakier do paznokci

Chcesz aby lakier dłużej utrzymywał się na płytce paznokcia? Natrzyj swoje paznokcie skórką z cytryny! Nie używaj suszarki do włosów aby szybciej wysuszyć lakier, przez ciepłe powietrze lakier szybciej będzie odpryskiwał.

Comments are closed.