Mleczny żel do paznokci to idealny produkt do kamuflowania wszelkich mankamentów płytki. Do jakich paznokci najlepiej się sprawdzi i jakie są jego największe plusy? Koniecznie przeczytaj nasz artykuł, a poznasz odpowiedzi na te pytania!

Co to jest mleczny żel do paznokci?

Mleczny żel do paznokci to rodzaj żelu, który – jak sama nazwa wskazuje – charakteryzuje się mlecznym, półprzezroczystym kolorem, dzięki czemu idealnie maskuje przebarwienia paznokci. Jeśli jest to żel budujący, to przy okazji świetnie radzi sobie z wyrównywaniem zniekształceń paznokci. Kiedy warto go używać? Idealnie nadaje się do wielu zabiegów, ponieważ ma sporo zastosowań.

  • Kamufluje niedoskonałości płytki paznokcia. Żel „ukrywa” przebarwienia, pęknięcia i inne mankamenty paznokci, zapewniając naturalny i estetyczny wygląd.
  • Umożliwia przedłużanie paznokci. Może być używany do przedłużania naturalnych paznokci, tworząc stabilną i trwałą bazę do dalszej stylizacji.
  • Wzmacnia naturalne paznokcie. Żel do budowania paznokci sprawia, że płytka jest bardziej odporna na łamanie czy pękanie.
  • Tworzenie modnych stylizacji. Mleczny żel do paznokci można wykorzystać do stworzenia różnego rodzaju stylizacji, np. french manicure, baby boomer, ombre, a także zdobień z wykorzystaniem pyłków, brokatu, cyrkonii itp.

Dla kogo mleczny żel budujący jest wybawieniem?

Mleczny żel budujący jest wręcz stworzony dla osób z krótkimi paznokciami, zwłaszcza tych, które mają problem z ich zapuszczeniem. Wolno rosnące paznokcie już nigdy nie będą przeszkodą dla osiągnięcia wymarzonego manicure. Wszystkie panie, które pragną mieć długie i mocne paznokcie powinny zwrócić szczególną uwagę na ten produkt. Znajdziesz go m.in. w sklepie firmy Claresa.

Warto podkreślić, że żele budujące tej firmy są jednofazowe. Co to oznacza? Nie wymagają stosowania bazy oraz topu. Są także samopoziomujące. To sprawia, że konieczna jest tylko minimalna obróbka pilnikiem, dzięki czemu manicure można wykonać dużo szybciej niż w przypadku bazy trójfazowej.

Zalety mlecznego żelu do paznokci

Użytkowniczki cenią ten żel przede wszystkim za naturalny i estetyczny wygląd oraz fakt, że może on być używany do wielu delikatnych stylizacji. Na pewno jednym z najważniejszych plusów mlecznego żelu budującego jest to, że kamufluje niedoskonałości, dlatego kochają go zwłaszcza kobiety z nierówną lub nieco zniekształconą płytką paznokcia.

Ponadto wyraźnie wzmacnia naturalne paznokcie, dzięki czemu nie łamią się i nie rozdwajają. Dobrą wiadomością dla początkujących manicurzystek jest fakt, że stosunkowo łatwo się go nakłada. Jest także odporny na uszkodzenia. Pozwala również na wykonanie naprawdę wielu najróżniejszych stylizacji.

Jak nakładać żel do paznokci?

Wszystko zależy od jego konsystencji. Dla osób początkujących najłatwiejsze będzie używanie żelu samopoziomującego. Jego konsystencja ułatwia aplikację i sprawia, że równomiernie rozprowadza się na płytce paznokcia.

Przed nałożeniem każdego rodzaju żelu konieczne jest zmatowienie, odtłuszczenie płytki oraz usunięcie skórek i zaaplikowanie primera. Jeżeli używasz żelu jednofazowego, a z takim mamy do czynienia w przypadku wspomnianego już mlecznego żelu do paznokci Claresa, nie są konieczne dodatkowe zabiegi. Nie ma np. potrzeby nakładania bazy oraz topu. Wystarczy nałożenie cienkiej warstwy żelu i utwardzenie go pod lampą UV/LED. Dla uzyskania optymalnego efektu konieczne jest nałożenie 2 warstw – każdą trzeba naświetlić w lampie.

Comments are closed.