Jeżeli chcesz tanim kosztem zadbać o swoje domowe rośliny, to ten sposób jest dla Ciebie. Potrzebujesz tylko kilku skórek z banana!

Skórka z banana idealnym nawozem do kwiatów

Jak wiadomo, naturalne nawozy są najlepsze dla kwiatów czy ziół doniczkowych. W przypadku banana, a dokładniej skórki, możemy w szybki sposób dostarczyć rośliną fosforu i potasu. Warto również wspomnieć, iż nawóz wykonany ze skórki banana, będzie również idealną bronią na mszyce. Aby zrobić taki nawóz potrzebujesz:

 • skórek z banana
 • ciepłej wody
 • słoika

I co dalej z tą skórką?

Skórki z banana ( najlepiej mieć ok 2/3 sztuki) należy pokroić na mniejsze kawałki. Następnie umieścić je na dnie słoika, i zalać ciepłą wodą. Tak przygotowany słoik odstawiamy na parapet na ok 8-10 dni. W tym czasie należy pamiętać, aby codziennie kilka razy wstrząsnąć słoikiem. Jeżeli zauważysz że skórki zrobiły się brązowe, a woda mętna, to znaczy że Twój nawóz jest gotowy.

Jak stosować taki nawóz?

Uzyskany ze skórek banana nawóz, należy rozcieńczyć z wodą i wlewać bezpośrednio do doniczek. Szczególnie ważną kwestią jest zużycie całości maksymalnie do 2 dni od otwarcia. Jeżeli nie wykorzystasz wszystkiego od razu, możesz wstawić resztę do lodówki na 48h. Nawóz ze skórek banana idealnie sprawdzi się również w ogródku.

 • spa na dlonie

  Spa na dłonie – domowe sposoby

  Gładkie i zadbane dłonie są wizytówką każdego z nas. Oprócz stosowania odpowiedniej pielęg…
 • czyszczenie bizuterii

  Czyszczenie biżuterii – domowe sposoby

  Biżuteria co pewien czas wymaga czyszczenia. Aby to zrobić mamy 2 wyjścia, udać się do „zł…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Spa na dłonie – domowe sposoby

Gładkie i zadbane dłonie są wizytówką każdego z nas. Oprócz stosowania odpowiedniej pielęg…