Wyjątkowa okazja wymaga szczególnej dbałości o każdy szczegół. Jeśli planujesz się oświadczyć, sprawdź, na jakie detale powinieneś zwrócić uwagę, by wszystko przebiegło idealnie.

Odpowiedni kruszec

Każda kobieta ma pewne preferencje co do rodzaju biżuterii, którą nosi. Jeśli planujesz zakup pierścionka zaręczynowego, zwróć wcześniej uwagę na to, jakie ozdoby preferuje Twoja ukochana. Czy są one ze złota, czy ze srebra? Jakiego koloru są te kruszce? Może mieć to dla niej duże znaczenie. Panie często dopasowują odcień do swojej cery, zależnie od tego, czy jest ona ciepła lub chłodna. Jeśli tego typu obserwacje nie naprowadziły Cię na odpowiedni trop, a nie chcesz jej zapytać o to wprost, żeby nie niszczyć niespodzianki, to właściwym wyborem może okazać się postawienie na złoto.

Kolory i kamienie mają znaczenie

Jest to metal szlachetniejszy, więc i bardziej wartościowy od srebra. Co więcej, złoty pierścionek zaręczynowy jest dość często spotykany w polskich tradycjach i wiele osób przyjmuje to jako coś stałego. Wiemy już, czego trzeba szukać. Jednak do tego będzie nam potrzebny jeszcze odpowiedni kamień. Tutaj przyda się znajomość co do symboliki, która może się za nim kryć. Oto kilka przykładów:

  • czerwony, np. rubin to żarliwa miłość,

  • niebieski, np. szafir to spokój i bezpieczeństwo,

  • zielony, np. szmaragd to płodność,

  • brylant to trwałość związku.

Jak widać, kolory i rodzaje kamieni i kruszców będą odgrywały dużą rolę przy wyborze odpowiedniego złotego pierścionka zaręczynowego. Po tym, kiedy nasza wybranka się zgodzi go przyjąć, warto pomyśleć również o obrączkach. Zakup ich można odłożyć na później, ale nie powinno się zostawiać tej decyzji na ostatnią chwilę. Dlaczego? Ponieważ z odpowiednim wyprzedzeniem można zaplanować również dla przyszłej panny młodej obrączki personalizowane.

Rozwiązania tradycyjne a nowoczesne

Tradycyjne, proste modele obrączek nigdy nie wychodzą  mody. Jednak coraz częściej spotyka się pewne ulepszenia i zdobienia, jakie wprowadzają narzeczeni w swojej małżeńskiej biżuterii. Personalizowane obrączki zwykle posiadają grawer, np. z imieniem, datą ślubu lub wspólnym ulubionym cytatem. Może to być też jakiś symbol. Niektórzy decydują się po prostu na oryginalne wzory, które kształtem odbiegają znacznie od tych klasycznych. Różnica może być również w materiale użytym do ich stworzenia.

Ciekawa propozycja

Dla osób poszukujących oryginalnych rozwiązań dla swojej ślubnej biżuterii, sklep Zeccoro przygotował ciekawą propozycję oryginalnych obrączek personalizowanych. Można spotkać tu modele np. z carbonu, ze złota, z dodatkiem brylantów lub naniesionym ozdobnym wzorem. Jest to ciekawa opcja dla osób, które lubią unikalne rozwiązania. W ofercie tego sklepu znajdują się również gustowne złote pierścionki zaręczynowe, które niewątpliwie spodobają się drugiej połówce.

Jeśli szukasz pierścionka na zaręczyny lub ślubnych obrączek, sprawdź najnowsze rozwiązania i ciekawe propozycje od uznanych jubilerów. Zwróć uwagę na materiał, z którego zostały wykonane, by mieć pewność, że będzie on stosowny do okoliczności.

Comments are closed.