Ostatnie badanie przeprowadzone w Polsce pokazało, że 85% ludzi uważa, iż tatuaż jest domeną mężczyzn. Nic bardziej mylnego! Żyjemy w czasach, w których tatuaże są powszechnym zjawiskiem i nie są one już uważane za kobiece faux pas. Dlatego też postanowiliśmy zainspirować Was naszym krótkim przewodnikiem, zawierającym pomysły na tatuaże dla kobiet.

Tatuaż stał się społecznie akceptowalny głównie ze względu na celebrytów, którzy upubliczniali swoją sztukę. Obecnie możemy częściej spotkać się ze stwierdzeniem, że tatuaże są atrakcyjne, czego potwierdzeniem są liczni artyści tatuażu, bowiem w ich portfoliach można znaleźć istne arcydzieła. W rezultacie czasy, w których tatuaże sprowadzane były jedynie do obskurnych melin czy więzień już dawno się skończyły.

Kobiece wzory tatuaży są z reguły mniej ciężkie czy mniej agresywne w porównaniu do tatuaży męskich. Ponadto coraz częściej na popularności zyskuje linework – styl tatuażu składający się z subtelnych linii, wkomponowanych w minimalistyczne wzory. To właśnie jego prostota i precyzja wykonania sprawia, że tatuaże te zyskują na popularności. Notabene styl ten widoczny jest także w innych dziedzinach, jak chociażby w branży fashion.

Oczywiście nie oznacza to, że nie ma kobiet z dużymi tatuażami czy wytatuowanymi rękami lub nogami. Całe szczęście tatuaże mają to do siebie, że są praktycznie dla każdego, niezależnie od wykonywanego zawodu, czy osobistych preferencji.

Unikalne tatuaże

Unikalny tatuaż dla każdego, może oznaczać… co innego! Taki tatuaż może zarówno być bardzo osobistym lub niespotykanym wcześniej projektem. Cokolwiek postanowisz wytatuować jedno jest pewne – prawdopodobnie projekt będzie dla Ciebie wyjątkowy, a może i stanie się tylko początkiem do opowiedzenia kolejnej historii.

Sprawdź profil Emily’s Moose i daj się ponieść wyobraźni!

Urocze, małe tatuaże

Od pewnego czasu jesteśmy fanami małych tatuaży. Zdecydowanie na plus dla nas, jest fakt, że obecnie możecie znaleźć coraz więcej artystów tatuaży, specjalizujących się w małych projektach. Małe tatuaże mogą być zarówno symboliczne, jak i bardziej szczegółowe. Mogą składać się z jednego elementu graficznego, jak i ważnego napisu. Forma dowolna. Jeśli szukasz czegoś co nie jest zbyt odważne lub zbyt zauważalne, to jest to kierunek dla Ciebie.

W napisach specjalizuje się Artykstka z Warszawy Daria Zoe Dąbrowska, której portfolio możecie zobaczyć po kliknięciu w link.

Tatuaże kwiatowe

Najpopularniejszy motyw? Polne kwiaty. Jednakże nie oznacza to, że nie możesz myśleć nieszablonowo i tworzyć własnych projektów. Do wyboru jest tak wiele rodzajów kwiatów, że z pewnością wybierzesz coś dla siebie. Z resztą artyści mogą stworzyć dla Ciebie indywidualny projekt i wpleść w niego, np. geometryczne motywy. Możesz uzyskać wszystko, wystarczy mieć pomysł i tatuatora z fachem w ręku.

Magdalena Pliszka Tattoo InkSearch tatuaż
Magdalena Pliszka Tattoo InkSearch tatuaż

A zdecydowanie taką osobą jest Magdalena Pliszka, na co dzień wykonująca tatuaże we Wrocławiu. Wystarczy, że tylko raz spojrzysz na jej portfolio, by zakochać się po uszy w pracach Artystki!

Tatuaż z motywem czaszki

Tatuaże z motywami czaszki mają to do siebie, że są bardzo szczegółowe, a ich wykonane może zająć nawet i kilka godzin. Zapewniamy jednak, że czas szybko płynie, a efekt końcowy jest wart odpoczywania na fotelu. Ładnie wykonanie czaszki pięknie prezentują się na skórze i wyglądają niezwykle kobieco.

Tatuaż na plecach

Kręgosłup to dość bolesne miejsce jeżeli chodzi o wykonanie tatuażu, natomiast z pewnością jest wart wszystkiego. Zwłaszcza, że możecie trochę zaszaleć z wielkością lub pomysłem. Najpopularniejsze motywy to te z wykorzystaniem geometrycznych wzorów.

Emilys Moose InkSearch tatuaż
Emilys Moose InkSearch tatuaż

Tatuaż, jak szukać Artysty

Chęć posiadania tatuażu to jedno, a finalne wykonanie to już drugie. Gdzie szukać Artysty? Przede wszystkim musisz mieć pomysł, a to już pierwszy krok do sukcesu. Następnie możesz przejrzeć Instagram w poszukiwaniu inspiracji. Tak przygotowana, kieruj się do strony inksearch.co gdzie po wpisaniu krótkich haseł w wyszukiwarkę będziesz w stanie znaleźć odpowiedniego Artystę. A jeżeli interesują Cię tatuatorzy w Twojej okolicy to wystarczy zawęzić poszukiwania do odpowiedniej lokalizacji. Potem pozostaje Ci tylko zrobić rezerwację, wpłacić zadatek i czekać na TEN dzień.

Comments are closed.