Bujna broda i gęste włosy stanowią nie tylko oznakę męskości, ale również dodają mężczyźnie pewności siebie i atrakcyjności. Niestety jednak nie każdy ma naturalnie gęsty zarost, a także nie każdy ma włosy o wymarzonej objętości. Marzysz o bujnej fryzurze? Zastanawiasz się jak mieć gęstą brodę? Na szczęście są skuteczne sposoby, które pomogą w osiągnięciu tego efektu.

Co zrobić żeby broda była gęstsza, a fryzura miała większą objętość?

Jak zwiększyć objętość włosów fryzury? Zwiększenie objętości zarostu i włosów może wymagać nieco wysiłku i cierpliwości, ale efekty mogą być na tyle satysfakcjonujące, że warto ten wysiłek podjąć. W pierwszej kolejności należy pamiętać o regularnej pielęgnacji skóry pod brodą, zdrowej diecie, stosowaniu specjalistycznych produktów do pielęgnacji zarostu i włosów oraz ich odpowiedniej stylizacji.

W przypadku włosów i optycznego zwiększania objętości fryzury, właściwa pielęgnacja powinna opierać się o stosowanie dedykowanych do zarostu szamponów i odżywek. Warto unikać produktów zawierających ciężkie oleje, które mogą obciążać włosy. Z kolei susząc włosy warto tak nakierować suszarkę, aby robić to w kierunku od góry do dołu, a wybierając fryzurę, dobrze jest postawić na taki typ cięcia, które dodaje jej objętości, jak np. cięcie warstwowe czy asymetryczne, a także fryzury dodające objętości włosom jak np. fryzury z grzywką. Objętości włosom nadają również produkty stylizujące, takie jak pianki, które mogą pomóc w stworzeniu wrażenia bardziej gęstych włosów. Szampony, odżywki i pianki do stylizacji powinny mieć lekką, nieobciążającą włosów formułę, a także zawierać składniki takie jak kolagen, keratyna czy proteiny jedwabiu.

Ponadto warto mieć na uwadze, że zbyt częste mycie włosów także nie jest sprzymierzeńcem gęstości fryzury, ponieważ może to prowadzić do usuwania znajdujących się w nich naturalnych olejów, które są potrzebne do zachowania ich objętości. Teksturę i objętość można także uzyskać z zastosowaniem różnego typu pomad, toników, prestylerów czy produktów jednocześnie matujących włosy, jak talk barberski, który doskonale sprawdzi się także przy włosach przetłuszczających się.

Natomiast co zrobić aby broda była gęstsza? W przypadku brody bardzo ważne dla jej objętości jest regularne przycinanie – zyska ona wówczas wizualnie na bujności i gęstości. Również istotna jest odpowiednia pielęgnacja, z zastosowaniem specjalnych olejków do brody, aby utrzymać ją w dobrej kondycji i zapewnić jej odpowiednie odżywienie.

Warto też zastosować inny sposób na gęstą brodę, a mianowicie regularne masowanie skóry pod brodą, które pobudzi krążenie krwi, co może mieć pozytywny wpływ na to, że będzie gęstsza broda. Zdrowa skóra pod brodą to klucz do zdrowego wzrostu zarostu. Przy jego czesaniu natomiast warto zwrócić uwagę na delikatność, aby nie doprowadzać do uszkodzenia włosów i ich osłabienia.

Comments are closed.