Trzeba zdawać sobie sprawę, że nic nie jest wieczne. Mimo, że tatuaż jest wykonany na stałe i można go usunąć jedynie poprzez laserowe naświetlanie, to jednak może z czasem zacząć blaknąć. Jest to naturalny proces związany z tym że na tatuaż działa promieniowanie UV. Czy można uniknąć blaknięcia tatuażu. Poznajcie tylko sprawdzone i pewne rady.

Wybór miejsca na tatuaż ma znaczenie

Jeśli chcesz uniknąć blaknięcia tatuażu, to pamiętaj, że są miejsca gdzie będzie blaknął szybciej, a nawet się ścierał. Mowa o kolanach, łokciach, a przede wszystkim dłoniach i stopach. Nad wykonywaniem tatuażu na tych ostatnich trzeba się porządnie zastanowić. Należy wziąć pod uwagę fakt, że w takim miejscu tatuaż bardzo szybko będzie się ścierał. W końcu na co dzień chodzimy w butach i o ile latem można nosić te otwarte, np. sandały, o tyle jesienią i zią zakłada się już buty pełne. Oczywiście nie trzeba chyba wspominać, że skóra musi oddychać, zatem należy wybierać buty z materiałów, które nie zaparzają stóp. Nie tylko w przypadku miejsc narażonych na tarcie jest problem, bowiem dotyczy on także tych, które są bezpośrednio wystawione na działanie słońca. Tutaj zawsze pozostaje dylemat, w końcu tatuaż robi się po to by go eksponować. Jedynie pewna grupa tatuaży, to te wykonane dla siebie czyli tatuaże intymne, których nie pokazuje się całemu światu. Tutaj z kolei trzeba uważać na podrażnienie tatuażu przez ubrania. Na pewno w okresie gojenia powinny być luźniejsze. Trzeba też zrezygnować ze sztucznych, nieoddychających tkanin, na rzecz tych naturalnych i zapewniających dobrą wymianę powietrza. Również tatuaż na obojczyku może być drażniony zwłaszcza jeśli często nosisz plecak. Zatem miejsce musi być dokładnie przemyślane.

Unikaj nadmiernej aktywności fizycznej po wykonaniu tatuażu

Po wykonaniu tatuażu należy go bardzo często myć łagodnym żelem, który nie wysusza skóry. Nie można też ćwiczyć na siłowni, bo spływający pot może zniekształcić tatuaż. Dzieje się tak wtedy, gdy jest on jeszcze niezagojony. Gdy już proces gojenia się skończy można wrócić do pełnej aktywności. Warto jednak pamiętać, by unikać zachowań, które mogą prowadzić do blaknięcia tatuażu, jak choćby brania gorących pryszniców czy częstego peelingowania wytatuowanej skóry.

Pamiętaj, jak ważny jest krem do smarowania tatuażu ze względu na nadmierne łuszczenie skóry

Łuszczenie się skóry w miejscu wykonania tatuażu powoduje, że traci on swój pigment przynajmniej częściowo. Trzeba bowiem pamiętać, że tatuaż wykonany jest w skórze właściwej, ale częściowo także na naskórku i to właśnie ta warstwa tatuażu ulega ścieraniu się, co prowadzi do blaknięcia koloru. Nadmiernemu łuszczeniu zapobiega stosowanie kremu do smarowania tatuażu. Na początku powinien być to krem przyspieszający gojenie, a później taki, który jest silnie nawilżający, a jednocześnie chroni przed słońcem. Nie należy oszczędzać przy nakładaniu kremu. Należy nakładać dość solidną warstwę. W ten sposób tatuaż będzie właściwie zabezpieczony.

Wybierz krem na tatuaż, który ochroni skórę przed słońcem, a dokładnie promieniowaniem UV

Nie tylko w czasie gojenia trzeba zabezpieczać tatuaż. Proces blaknięcia tatuażu związany jest nie tylko z łuszczeniem się skóry, co jest procesem nieuniknionym, jednak można ograniczyć nadmierny efekt, ale również z ekspozycją na słońce. Krem do smarowania tatuażu z filtrem 50+ jest absolutnie konieczny. To najwyższy możliwy faktor i taki należy stosować. Warto pamiętać, że tuż po nałożeniu kremu kolory będą zawsze bardziej wyraziste. Stąd jeśli chce się sfotografować swój tatuaż to będzie to ku temu dobry moment.

Zastosowanie odpowiedniej jakości tuszy, a także techniki tatuowania zagwarantuje trwalszy efekt, jeśli chodzi o utrzymanie intensywnego koloru

Na koniec warto przypomnieć, że trzeba wybrać dobre studio tatuażu, takie gdzie tatuażyści stosują najlepsze tusze, najlepiej wegańskie, które nie uczulają albo prawdopodobieństwo takiego wpływu na skórę jest znacznie mniejsze. Wysokiej jakości tusze gwarantują większą głębię koloru, a istotne znaczenie ma również wybrana technika tatuowania. Tatuaże typu akwarela zawsze będą mniej wyraziste niż biochemiczne czy old school albo portretowe. Grubsze linie i wyraziste kontury zapewniają też trwalszy efekt i pozostanie intensywnego koloru na dłużej.

Comments are closed.