Codzienna pielęgnacja twarzy to obowiązek, ale też niesamowita przyjemność i relaks. Sposób pielęgnacji wpływa na wygląd twarzy, korzystnie wpływa na napięcie skóry, niweluje zmarszczki oraz zapobiega tworzeniu się nowych oraz zmniejsza opuchliznę. Oprócz odpowiednich kosmetyków, warto poszerzyć pielęgnacje o inne czynniki, przykładowo masaże płytką Gua Sha. Ta metoda cieszy się dużą popularnością. Stosujący ten prosty zabieg w domu, chwalą go i polecają. Na czym polega fenomen masażu Gua Sha?

Chińskie pochodzenie

Używanie elementów wykonanych z płytki Gua Sha pochodzi z kultury chińskiej i sięga XIV wieku. Wówczas za pomogą wspomnianego elementu masowano całe ciała, nie tylko twarz. Według chińskich wierzeń, masaż ten pomagał pozbyć się bólu. Wszelkie nieprzyjemne dolegliwości według Chińczyków, pochodziły z nagromadzonej, zastanej energii. Pocieranie płytką Gua Sha miało na celu poruszenie przepływu energii. Przy okazji wykonywania przeciwbólowego zabiegu zauważono, że poprawia on wygląd skóry.

Na czym polega masaż Gua Sha?

Wykonywanie tego masażu pobudza przepływy krwi i limfy. Można wykonywać go samodzielnie w domu lub w profesjonalnych salonach. Pierwsze efekty widziane są dość szybko, jednak głównym czynnikiem jest regularność wykonywania zabiegu. Cały proces odbywa się za pomocą specjalnego przyrządu oraz zestawu powtarzanych ruchów. Roller do twarzy, płytka Gua Sha i inne elementy służące do wykonywania masażu dostępne są w całych zestawach lub jako pojedyncze elementy. Z łatwością można dostać je w większości drogerii stacjonarnych oraz w sklepach internetowych.

Regularne wykonywanie masażu przynosi piękne efekty

To, na ile masaż Gua Spa będzie skuteczny, zależy wyłącznie od nas, a przede wszystkim od regularności wykonywania zabiegu. Warto wygospodarować na niego chwilkę każdego ranka lub wieczora. Wówczas efekty przyjdą szybko. Należy pamiętać aby skóra twarzy była dokładnie oczyszczona. W przypadku cery trądzikowej z widocznymi zmianami zapalnymi, ten rodzaj masażu należy odłożyć aż do poprawy stany skóry. Gua Sha odbywa się za pomocą specjalnych płytek, narzędzi i rollerów. Należy zadbać o odpowiednią higienę wykorzystywanych elementów; myć je i dezynfekować po każdym zabiegu. Kamień można włożyć do lodówki, zwłaszcza jeśli korzystamy z niego przy porannej rutynie.

Efekty masażu Gua Sha

Regularny masaż Gua Sha pozytywnie wpływa na jakość skóry twarzy. Krew i limfa zostają pobudzone, więc polepsza się ich krążenie. Skóra jest napięta, a zmarszczki zredukowane. Cienie pod oczami ulegają zmniejszeniu, podobnie jak opuchlizna twarzy. Skóra nabiera kolorów oraz delikatnego glow. Mieście twarzy rozluźniają się.

Comments are closed.