Suknie wieczorowe to jeden z najtrudniejszych do stylizacji elementów dla kobiet noszących odzież plus size. Z pewnością jesteś nieco zniechęcona, bo wiele z dostępnych na rynku opcji sprawia, że masz wrażenie iż wyglądasz, jakbyś była ubrana w jutowy worek, lub – podkreślają nie to, co powinny . Nie martw się jednak – mamy kilka wskazówek, które pomogą Ci w znalezieniu idealnej sukienki wieczorowej na każdą okazję.

Właściwy krój sukienki wieczorowej plus size to podstawa

Poszukiwanie idealnej sukienki wieczorowej plus size powinno się zawsze zacząć od wyboru odpowiedniego kroju dla Twojej sylwetki. Aby to zrobić skorzystaj z oferty dowolnego sklepu z ubraniami, jak Tono.pl, gdzie z pewnością skonfrontujesz się ze standardowymi stylami.

Jakie fasony sukienek wieczorowych plus size warto rozważyć?

  • prosty,
  • empire,
  • krój A.

Prosty krój płynie nie oznacza nic innego jak to, że cały fason jest utrzymany w linii prostej od ramion do dołu sukienki. Jeśli masz szerokie ramiona i węższą dolną część ciała, jest to dobry wybór – jednak na bardziej krągłych w biodrach kobietach ten styl sukienki wygląda niezbyt pochlebnie.

Czy sukienka wieczorowa w stylu empire bądź A będzie odpowiednia dla Ciebie?

Suknia w stylu empire to taka, której talię znajduje się tuż pod biustem. Podkreśla górną połowę ciała i jest świetnym sposobem na zwrócenie uwagi na twarz. Sukienki wieczorowe plus size w stylu empire są idealne, jeśli masz figurę o kształcie gruszki i/lub duży biust.

Najpopularniejszy krój dla większości strojów wieczorowych, jeśli chodzi o fasony w dużych rozmiarach to jednak ten o kształcie litery A. Ten krój inaczej znany jako trapezowy jest dopasowany wokół biustu, ale delikatnie rozszerza się w obszarze dolnej części ciała. Pokazuje Twoje kobiece kształty, podkreślając górną i dolną część ciała – ale w sposób elegancki i wyważony, dlatego wiele Pań plus size decyduje się właśnie na sukienki w tym stylu. Na koniec pamiętaj, że bez względu na to, który fason wybierzesz – lepiej będzie, gdy będziesz się trzymać ciemniejszych kolorów.

Comments are closed.