Koktajlowe sukienki są docenianie przez kobiety na całym świecie, dzięki ich uniwersalności – sprawdzą się podczas wielu okazji odbywających się za dnia. Cechą charakteryzującą koktajlowe suknie jest przede wszystkim elegancja, prostota i nie odkrywania zbyt wiele ciała. Przyjmuje się również, że w tego rodzaju sukienkach nie wykorzystuje się zbyt przezroczystych materiałów.

Warto wspomnieć, że historia sukienek koktajlowych liczy sobie już ponad 70 lat! Wszystko zaczęło się od projektanta mody Christiana Diora, który zaprezentował kolekcję sukienek przypominających swoim fasonem współczesne sukienki koktajlowe. Ich nazwa bierze się natomiast od faktu, że były one zakładane najczęściej podczas uroczystości odbywających się w “godzinach picia koktajlu”. Warto bowiem pamiętać, że takie kreacje w znacznym stopniu różnią się od sukienek wieczorowych. Można powiedzieć, że sukienki koktajlowe są o wiele bardziej “codzienne”.

Jaki fason sukienki koktajlowej?

Jeszcze do niedawna długość sukienek koktajlowych mogła sięgać wyłącznie do łydek i musiały posiadać delikatny dekolt. Obecnie zmieniło się bardzo wiele pod tym kątem – a mianowicie poszerzyła się ilość fasonów, które mogą wpisywać się w definicję sukienek koktajlowych. Niezwykle modne w tym sezonie pozostają w tym sezonie sukienki koktajlowe z koronkową górą, które są przez wiele kobiet uważane za kwintesencję kobiecości. Gładki dół w takiej sukience idealnie wpisuje się w klimat wielu imprez o półformalnym charakterze!

Na jakie uroczystości sprawdzi się sukienka koktajlowa?

Sukienki koktajlowe idealnie nadają się na imprezy wymagające elegancji i tak jak wspomnieliśmy wcześniej – odbywają się za dnia. Do takich okazji należą przede wszystkim komunie, chrzty, czy wigilie firmowe. Mogą być strzałem w dziesiątkę również, gdy wybierasz się na rodzinny obiad, czy ślub cywilny!

Jak wybrać perfekcyjną sukienkę koktajlową?

Nie jest łatwo odpowiedzieć na to pytanie, gdyż wszystko zależy od wielu czynników. Przede wszystkim musisz pamiętać, że w dopasowanej do Ciebie powinnaś czuć się pewna siebie. Wiele uroczystości, na których przyjdzie Ci założyć sukienkę koktajlową odbywa się latem, dlatego wybór kreacji wykonanej ze zwiewnego materiału zapewni Ci komfort i wygodę.

Z kolei jak wybrać odpowiednią długość sukienki koktajlowej? Tutaj najważniejszym jest typ sylwetki – u szczupłych kobiet dopasowane kreacje mogą podkreślać atuty figury, natomiast u niższych dziewczyn długość maxi zapewnia optyczne wydłużenie sylwetki.

Gdzie kupić idealną sukienkę koktajlową?

W sklepie Inubia znajdziesz bogaty wybór sukienek koktajlowych w różnych rozmiarach, kolorach, jak i fasonach. Oferujemy kreacje o długości mini, midi oraz maxi. Możesz u nas kupić zarówno sukienkę z rękawami, rozcięciem na kolanie, czy kreacje wykonane z koronkowego materiału. U nas otrzymasz bezpłatną wysyłkę dla każdego zamówienia niezależnie od jego wartości. Ponadto wymiany w sklepie Inubia są również bezpłatne.

Comments are closed.