Perfumy damskie Yves Saint Laurent Libre, choć wydane w 2019 roku, w tym roku przeżywają swój renesans. Wzbudzają gorące dyskusje, rozpalają zmysły, bo dawno żaden zapach nie zrobił takiego zamieszania w olfaktorycznym świecie.

Perfumy damskie Yves Saint Laurent – mistrzowskie kompozycje

Perfumy damskie są nieodłącznym elementem stylizacji, a niektóre z nas bez ulubionego zapachu na skórze czują się nagie.

Kompozycje zapachowe francuskiego domu mody Yves Saint Laurent zawsze cieszyły się uznaniem recenzentów i klientów. Kultowy już zapach Black Opium w powszechnej świadomości zapisał się jako zmysłowe perfumy dla kobiet, którym trudno się oprzeć.

Te waniliowo-orientalne perfumy to bardzo energetyczna mieszanka, w której odkryjemy słodkie tony gruszki, delikatne orzeźwienie kwiatu pomarańczy przełamane różowym pieprzem. Połączenie odurzającego jaśminu i mocnej kawy w sercu zapachu zdecydowało o przebojowym charakterze tych perfum, których nie da się pomylić z żadnymi innymi. Cała kompozycja opiera się o nuty podstawy, które rozgrzewają świdrującym zapachem cedru, ziemnej paczuli i magnetycznej wanilii. Black Opium może uzależnić.

Nowy zapach Libre od Yves Saint Laurent – jak pachnie wolność?

Nowy zapach Libre od Yves Saint Laurent
Nowy zapach Libre od Yves Saint Laurent

Czy tak samo będzie w przypadku Libre? To całkiem inny wymiar zapachu. Ukazuje wolność postrzegania kobiecości, którą można wyrazić poprzez dobrze skomponowane nuty. Nie jest to zapach dla każdego – można go kochać albo od niego stronić, ale na pewno wzbudza emocje i nie można przejść obok niego obojętnie.

Piękny, klasyczny flakon na początku trochę onieśmiela swoją wytwornością. Złote inicjały marki oplatają buteleczkę, tworząc biżuteryjną formę. Skrzący się w słońcu płyn jest połączeniem nut orientalnych z fougere. To właśnie odsłona fougere w tej kompozycji sprawia, że wiele osób uważa Libre za znakomity przykład perfum unisex. Tej słynnej wytrawności dodają tony lawendy, czarnej porzeczki i olejku petigrain z gorzkiej pomarańczy.

Ciepłe i głębokie nuty ambry i piżma dodają miękkości lawendzie i mandarynce, które pojawiają się w nucie głowy, wyczuwalne od razu po aplikacji perfum na skórę. Po dłuższej chwili ujawniają swoją moc nuty serca, a w nich ponownie do głosu dochodzi jeszcze odważniej lawenda, ukojona obłędnym, wyważonym jaśminem, który w tej propozycji nie jest duszący.

Zapach Libre jest trwały, o dobrej projekcji. Finiszuje prawdziwą wanilią, która w niczym nie przypomina sztucznego aromatu. Jest intensywna i wielowymiarowa. Jej słodycz orzeźwia cedr.

Jaka jest kobieta Libre
Jaka jest kobieta Libre

Twórcy projektując ten zapach, tworzyli go dla kobiety niezależnej, która ceni sobie wolność w każdym aspekcie. Perfumy Libre podkreślają jej temperament i ochotę na życie. Nie boi się wyzwań i pokonywania własnych słabości, które potrafi przekuć w atut. To kompozycja niejednoznaczna – taka, jakie właśnie są współczesne kobiety. Z jednej strony przebojowe, z drugiej zaś czerpiące siłę z natury. Dominująca w tych perfumach prowansalska lawenda przywodzi na myśl rozkołysane lekkim wiatrem fioletowe pola, na których można poczuć się wolną.

Kobieta według twórców Libre kocha nienachalną elegancję. Dobrze się czuje w prostych, minimalistycznych stylizacjach, dla których kropką nad i są niebanalne perfumy.

Zapachy Yves Saint Laurent to wyjątkowe propozycje na tle innych. Elegancki design falkonów i najwyższej jakości aromaty, które łączą w całość znakomici perfumiarze, stanowią o sukcesie tej marki.

Comments are closed.