Wprowadzając się do nowego domu lub mieszkania oraz remontując pomieszczenia nie spełniające już swojej funkcji, tęsknimy nieraz za efektem „Wow!”, elegancją i designerskim stylem prosto z wnętrz oglądanych w telewizji. Niestety, wyposażenie salonu w sposób funkcjonalny i estetyczny potrafi sporo kosztować, często zmuszając nas do rezygnacji z pierwotnych planów lub zgodzenia się na mało satysfakcjonujący kompromis. Wiele osób zastanawia się przez to, jak na urządzaniu najważniejszego pomieszczenia w domu nieco zaoszczędzić, co zrobić, aby zostało nam więcej pieniędzy na dodatki lub bardziej atrakcyjne meble? Oto kilka porad, które mogą okazać się przydatne.

Zakupy w internecie

Dobrym pomysłem na oszczędność jest kupowanie przynajmniej niektórych elementów wyposażenia salonu w internecie. Sklepy internetowe obfitują w promocje i wyprzedaże, pozwalając zaopatrzyć się w produkty znanych salonów meblowych po zaniżonej cenie. Nie chcąc czekać na dogodny moment do zakupu upatrzonego produktu, warto korzystać z kuponów rabatowych – łatwo dostępnych, a niejednokrotnie gwarantujących nam bardzo wysokie przeceny. Oferuje je większość sklepów internetowych oraz salonów meblowych. Wykorzystując Electro pl kod rabatowy tanio zaopatrzymy się w niezbędne sprzęty RTV. Z kolei kod rabatowy BRW ułatwi nam zakup tanich, eleganckich i funkcjonalnych mebli oraz dodatków.

Oszczędny styl

Czasem sam styl, w którym utrzymane jest pomieszczenie, pozwoli nam zaoszczędzić na jego odświeżeniu. Minimalizm niezmiennie od wielu lat króluje pośród najbardziej popularnych, modnych i docenianych tendencji dekoratorskich. Unikanie zbytecznych dodatków pozwoli nam uzyskać wrażenie czystości i elegancji wnętrza oraz w niektórych przypadkach wpłynie na optyczne powiększenie przestrzeni, a także pomoże uniknąć zagracenia mieszkania. Oszczędność w kupowaniu dodatków może zatem wyjść wnętrzu na dobre. Kolejnym sposobem uczynienia tańszego mieszkania stylowym jest odnawianie starych mebli oraz dodatków. Świeży wygląd starszych mebli sprawi, że ich wiekowy wygląd nabierze znamion intencjonalnej stylizacji. Tendencje do urządzania pomieszczeń w stylu retro coraz bardziej przebijają się do zbiorowej świadomości jako modna, świeża i bardzo designerska idea, coś, z czego możemy być dumni.

Łatwość tworzenia

Nawet nie mając wprawy w stolarstwie, korzystając z prostych materiałów oraz metod możemy sami stworzyć eleganckie oraz stylowe meble. Popularnością w tym kontekście cieszą się chociażby palety – modne, tanie oraz niezwykle uniwersalne. Z łatwością przygotujemy z nich stolik, szafkę, skrzynkę, półki oraz elementy dekoracyjne. Ich obróbka polega najczęściej przede wszystkim na przemalowaniu, połączeniu elementów oraz ewentualnym skróceniu kawałka drewna. Pośród innych materiałów także znajdą się tanie, estetyczne oraz wytrzymałe tworzywa, z których wykonamy satysfakcjonujące meble, nie obciążając zbytnio budżetu.

Comments are closed.