Makeup no make-up to jeden z najnowszych trendów makijażowych, który został przyjęty doskonale nie tylko wśród gwiazd i influencerów, ale również wśród osób, które malują się na co dzień. O co w nim chodzi? Jak uzyskać takie efekt?

Natural make-up – o co chodzi?

Natural make-up to, jak mówi sama nazwa, makijaż, który nie wygląda jak makijaż. Jego zadaniem jest podkreślenie naturalnej urody oraz zalet twarzy bez nadmiernego używania kosmetyków. Nie znajdziesz tu mocnych barw czy konturowania. Zamiast tego jest delikatny makijaż ust, rozświetlacze i oczywiście nude’y. W jaki sposób osiągnąć taki efekt?

Krok 1: podkład

Wybierając podkład, pamiętaj, by był on jak najbardziej zbliżony do koloru Twojej skóry. Nie możesz pozwolić sobie na efekt maski. Wybieraj kremy BB, jeśli nie potrzebujesz bardzo dużego krycia. One dobrze nawilżą skórę i jednocześnie wyrównają jej koloryt. O to przecież chodzi. Jeśli boisz się, że skóra będzie świecić się w trakcie dnia, skorzystaj z pudru.

Krok 2: rozświetlacz

Odrobina rozświetlacza to jeden z tych elementów makijażu naturalnego, którego nie możesz przegapić. Skóra musi wyglądać na świeżą, młodzieńczą i pełną blasku. Dlatego używaj rozświetlacza na policzkach, ewentualnie na czole i brodzie oraz nosie. Pamiętaj jednak, by nie używać go za dużo, gdyż wtedy efekt będzie nienaturalny.

Krok 3: makijaż oczu

Tu również chodzi o jak najbardziej naturalny wygląd. Dlatego cienie powinny być tylko odrobinę ciemniejsze od koloru skóry. Wybieraj brązy i róże – wszystko, co dobrego mają dla Ciebie barwy nude. Jeśli masz ciemne rzęsy, możesz użyć odżywki do rzęs zamiast maskary. Oczywiście ona nie jest zakazana. Pamiętaj jednak, by nie nakładać jej zbyt dużo.

Krok 4: usta

Tu również królować będą kolory skóry, a zatem nude’y. Koniecznie wybierz odpowiedni odcień pomadki do swojego typu urody oraz koloru skóry. Zamiast pomadki koloryzującej, możesz podkreślić wargi niewielką ilością błyszczyka czy pomadki do ust. Nie musisz bawić się kolorem – chodzi o nawilżenie warg i jak najbardziej naturalny wygląd.

I to wszystko – prosty natural make-up zrobisz za pomocą tylko kilku kosmetyków, które prawdopodobnie i tak masz już w swojej kosmetyczce.

Comments are closed.