Większość kobiet marzy o pięknych, zadbanych i zdrowych włosach. Niestety, częste farbowanie, korzystanie z prostownicy, lokówki i suszarki niszczy je oraz wysusza, przez co fryzura nie wygląda zbyt efektownie. Płeć żeńska, często chwyta się różnych sposobów, aby poprawić wygląd i kondycję włosów. Z pomocą przychodzi coraz popularniejsze wśród włosomaniaczek laminowanie włosów.

Na czym polega laminowanie włosów? Jakich efektów możemy się spodziewać?

Laminowanie włosów jest to kuracja, która polega na nałożeniu na nie specjalnego preparatu, który tworzy warstwę ochronną przed czynnikami zewnętrznymi. Następnie włosy poddawane są działaniu ciepła, aby substancja odżywcza szybciej i dokładniej się wchłonęła. Po zabiegu uzyskujemy efekt tafli wody. Włosy są wygładzone, odżywione, zabezpieczone przed czynnikami mechanicznymi. Nie puszą się, nie ma problemów z rozczesywaniem, dodatkowo łuska włosa się zamyka, nasza fryzura jest lśniąca.

Kto może wykonać taki zabieg, i na co trzeba uważać?

Kuracja doskonale nadaje się dla osób, których włosy zniszczone są częstym:

  • farbowaniem
  • używaniem prostownicy
  • lokówki
  • suszarki

Niezdrowy wygląd włosów, rozdwojone końcówki, puszenie się i plątanie, z tym pomoże nam właśnie laminowanie. Również ze względu na możliwość wykonania zabiegu z wykorzystaniem siemienia lnianego weganie mogą z niego skorzystać. Ze względu na różnorodność preparatów, które są także łagodne dla włosów i skóry głowy nie zauważono przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Szczególnie w przypadku domowych sposobów mamy gwarancję, że nie dojdzie do reakcji uczuleniowej.

Ile kosztuje taki zabieg? Czy można wykonywać go w domu?

Laminowanie włosów, jest dość kosztownym zabiegiem w salonach fryzjerskich. Ceny wahają się w zależności od miasta oraz renomy fryzjera. Jednakże, musimy liczyć się z wydatkiem od 100zl, do nawet 800zl. Efektem zabiegu wykonanego w salonie, możemy cieszyć się nawet trzy miesiące. Dla osób oszczędnych, doskonałym rozwiązaniem będzie wykonanie laminacji w domu. Wykorzystać do tego możemy profesjonalne kosmetyki kupione w drogeriach stacjonarnych lub internetowych ( koszt od 30zl. w zależności od wybranego preparatu).

Domowe sposoby na laminację włosów

Mamy też możliwość wykonać kurację artykułami spożywczymi, które często znajdują się w naszej kuchni. Należą do nich galaretka, żelatyna oraz siemię lniane. Laminowanie włosów żelatyna, galaretka. Żelatyna, jest produktem pochodzenia zwierzęcego. Uzyskuje się ją z kości, skóry i ścięgien zwierząt. Dlatego ten sposób, nie jest wybierany przez wegan, sprzeczne to jest z ich ideą.

Do przygotowania preparatu potrzebujemy 3 łyżki żelatyny, 1 szklanką gorącej wody oraz 2 łyżki odżywki do włosów. Wykonanie:

  • Łączymy ze sobą żelatynę oraz wodę, mieszamy do uzyskania jednolitej konsystencji. Następnie dodajemy odżywkę i dokładnie mieszamy.
    Tak przygotowany preparat nakładamy na umyte włosy ( muszą być oczyszczone z wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń). Dokładnie, pasmo po paśmie, mieszanka musi być bardzo dobrze rozprowadzona. Po tym etapie, następuje czas na poddanie włosów działaniu ciepła. Najczęściej robimy to poprzez owinięcie ich folia, następnie nakładamy ręcznik. Substancja odżywcza, powinna znajdować się na włosach przez 30 minut. Po tym czasie zmywamy płukankę szamponem. Zabieg ten możemy powtarza co 2 tygodnie.

Laminowanie włosów dla wegan

Można również, do laminacji wykorzystać siemię lniane. Siemię lniane to nasiona lnu, produkt pochodzenia roślinnego, w 100% ekologiczny. Z tego też względu, sposób ten cieszy się popularnością wśród wegan.Przygotowanie tej mieszanki jest nieco bardziej czasochłonne.

Przygotowanie preparatu:

  • Do 1.5 szklanki wody dodajemy 2 łyżki siemienia lnianego. Całość gotujemy ok. 10 minut, aż uzyskamy konsystencję papki. Po przestudzeniu dodajemy łyżkę odżywki lub maski do włosów. Zamiast tego możemy dodać łyżeczkę ulubionego olejku.
    Gotowa mieszankę nakładamy na umyte włosy. Całość owijamy folia, następnie dajemy ręcznik. Substancja odżywcza musi pozostać na głowie przez godzinę. Następnie myjemy włosy szamponem. Laminowanie włosów tym sposobem możemy powtarzać  raz w tygodniu.

Jeżeli zależy nam na zdrowych, lśniących włosach, na których jest warstwą chroniąca przed czynnikami zewnętrznymi, to warto wypróbować laminowania. Jeżeli nie chcemy wydać pokaźnej sumy w salonie fryzjerskim, zabieg w warunkach domowych jest doskonałą alternatywą. Efekty nie są tak długotrwałe jak u profesjonalistów, ale koszt rekompensuje zwiększona częstotliwość laminowania włosów w domu.

Comments are closed.