Keratynowe prostowanie włosów. od kilku lat, cieszy się ogromną popularnością. Zabieg ten, ma na celu odżywić włosy, poprawić ich wygląd i kondycję. Twoje włosy się puszą, a perfekcyjnie ułożona fryzura zmienia się pod wpływem czynników zewnętrznych? Keratynowe prostowanie włosów rozwiąże ten problem.

Na czym polega keratynowe prostowanie włosów?

Keratynowe prostowanie włosów, nazywane również keratynowym wygładzeniem, polega na wprasowywaniu  nagrzaną, do 230 stopni prostownica keratyny. Ma to na celu odżywienie i regenerację włosów. Dodatkowym atutem jest ich wyprostowanie na kilka tygodni.

Co to właściwie jest keratyna?

Keratyna to białko włóknowe, które odpowiada za budowę włosów, skóry i paznokci. Wytwarzana jest w mieszkach włosowych. Jej niedobory od razu są widoczne – pasma stają się słabe, pojawiają się rozdwojone końcówki.

Keratyna w kosmetykach do pielęgnacji włosów pozyskiwana jest z owczej wełny. W tej postaci znana jest pod nazwą hydrolizat keratyny.

Przebieg keratynowego prostowania włosów

Pierwszym podstawowym krokiem jest mycie włosów, które ma na celu ich oczyszczenie z wszelkich zabrudzeń. Włosy są suszone. Następnie na całą długość włosów nakładana jest keratyna, która pozostaje na nich przez 30 minut. Gdy włosy wyschną następuje prostowanie włosów. Prostownica lub żelazko fryzjerskie są nagrzane do 230 stopni. Każde pasmo prostowane jest 5-6 razy, aby pod wpływem ciepła białko wniknęło w łuski włosa. Zabieg trwa min. 2 godziny, zależne to jest od długości i gęstości włosów. Efekt utrzymuje się ok. 3-6 miesięcy.

Po zabiegu nie myjemy włosów przez dwa dni. Najlepiej ich nie spinać gumkami ani spinkami, ponieważ mogą pojawić się odkształcenia. Ważnym elementem pielęgnacji jest używanie szamponów i odżywek z keratyna. Zalecane jest, by te produkty nie miały w składzie alkoholu, parabenów i silikonów.

Jakie są koszty takiego zabiegu?

Keratynowe prostowanie włosów i jego cena, zależna jest od długości i gęstości naszych włosów. Kobiety posiadające krótka czuprynę muszą się liczyć z kosztem od 300zl. W przypadku średniej długości pasm regeneracja wzrasta do kwoty minimum 450zl. Długie włosy to wydatek od 500 do nawet 1100zl.

Keratynowe prostowanie włosów w domu

Dla osób, które marzą o pięknych włosach, ale lubią też oszczędzać doskonałą alternatywą jest możliwość wykonania keratynowego prostowania włosów w domu. Drogerie mają w swoim asortymencie potrzebne do tego kosmetyki. Najtańsze z nich możemy kupić już za 35zl. Zabieg wykonuje się tak samo jak w salonie fryzjerskim. Warto kogoś poprosić o pomoc, ponieważ kilkukrotnie prostowanie pasma po paśmie może być dość uciążliwe. Możemy też ominąć fragmenty włosów.

Zabieg wykonywany w domu trwa minimum 3-4 godziny. Przy odpowiedniej pielęgnacji efekt utrzymuje się równie długo jak w salonie fryzjerskim. Niestety, zdarzyć się może, że zabieg wykonamy nieprawidłowo i zniszczymy nasze włosy.

Wskazania

Zabieg zalecany jest osobom, których włosy puszą się, elektryzują i są niesforne. Jeżeli też mamy kręcone pasma i chcemy je jednocześnie zregenerować i wyprostować keratynowe prostowanie włosów daje nam taką możliwość.

Przeciwwskazania

Wbrew powszechnie panującej opinii zabieg ten nie może być wykonany na ekstremalnie zniszczonych włosach. Wysoka temperatura mogłaby je dodatkowo osłabić. Jeżeli mamy też problem z dbaniem o nasze kosmyki zabieg nie jest dla nas ( chyba, że lubimy wyrzucać pieniądze w błoto). Kobiety w ciąży również muszą wstrzymać się z zabiegiem. Włosy farbowane do dwóch tygodni przed zabiegiem również są przeciwwskazaniem. Tylko zniszczyli byśmy osłabione koloryzacją włosy.

Jakich efektów możemy spodziewać się po zabiegu?

Zalety keratynowego prostowania włosów

Nawilżenie włosów, regeneracja, gładkość i wzmocnienie. Zabezpieczenie przed czynnikami zewnętrznymi do tego proste, nie puszące się włosy. Elektryzowanie odchodzi w niepamięć. Jak widać keratynowe prostowanie włosów ma szereg zalet.

Wady keratynowego prostowania włosów

Nieprawidłowa pielęgnacja powoduje, że efekt  szybko znika. Przyczynia się do tego również źle wykonany zabieg ( m.in. zła temperatura prostownicy). Gdy kondycja naszych włosów jest kiepska może dojść do pogorszenia ich stanu. Do wad należą również nietrwałość oraz cena zabiegu.

Gdy zdecydujemy się na keratynowe prostowanie włosów warto sprawdzić ich kondycję u fryzjera. Nieprawidłowa ocena stanu może doprowadzić do pogorszenia wyglądu naszych kosmyków, mogą stać się kruche i łamliwe, a nawet mogą wypadać. Uzyskamy efekt odwrotny od zamierzonego

Comments are closed.