O czym myśleć, kiedy za oknem coraz wcześniej robi się ciemno, o szybę uderzają krople deszczu lub można przez nią zobaczyć jak wszystko wokół pokrywają płatki śniegu? Na przykład o słońcu, plaży, leżaku nad basenem. Jesień i zima to idealne pory roku, aby zacząć przygotowania do lata i poddać się depilacji laserowej.

Jesienią i zimą łatwiej chronić skórę

Dlaczego warto zdecydować się na depilację laserową jesienią lub zimą? Ponieważ skóra tuż po zabiegu jest bardzo wrażliwa i promieniowanie słoneczne może doprowadzić do wystąpienia widocznych podrażnień oraz przebarwień skóry. W okresie zimowym mamy zdecydowanie większą pewność, że nasza skóra będzie odpowiednio chroniona przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

Faktem jest, że zabiegów depilacji laserowej dokonuje się także latem, ale wówczas należy pamiętać o stosowaniu kremów z odpowiednio wysokim filtrem UV oraz o zakrywaniu miejsc, na których jest przeprowadzona.

Opalenizna przeszkodą do depilacji

Depilacja laserowa latem często bywa utrudniona także ze względu na samą opaleniznę. Świeża opalenizna, która powstała przed zabiegiem, jest przeciwwskazaniem do jego wykonania. Z ekspozycją na słońce należy odczekać minimum dwa tygodnie przed i po zabiegu. Niektóre typy laserów w ogóle nie będą skuteczne na opalonej skórze. Dlaczego? Ponieważ lasery wykorzystują melaninę zawartą we włosach. Barwnik absorbuje światło i dochodzi do termicznej destrukcji mieszka włosowego. Opalenizna podwyższa stężenie melatoniny w innych fragmentach skóry, co wpływa negatywnie na skuteczność i bezpieczeństwo zabiegu. Zatem depilacja może nie przynieść wymarzonych efektów.

Depilacja jesienią lub zimą to efekt na lato

Aby osiągnąć wymarzone efekty depilacji laserowej, potrzebny jest czas, a jeden zabieg nie wystarczy. Zazwyczaj potrzebnych jest kilka wizyt w gabinecie w odstępie od 4 do 10 tygodni. Wynika to z faktu, że włosy są w różnych fazach wzrostu i nie da się ich wszystkich usunąć równocześnie. Warto zatem pomyśleć o depilacji laserowej już jesienią, aby cieszyć się jej efektami latem.

Artykuł opracowany przez klinikę urody Beauty Duty z Warszawy.

Comments are closed.