Czasy, gdy do skóry twarzy stosowało się wyłącznie jakikolwiek produkt do mycia i krem, minęły bezpowrotnie. Obecnie popularność zyskuje wielostopniowa pielęgnacja, w której ważną rolę grają kosmetyki określane jako sera. Czym właściwie są i jak je stosować? Podpowiadamy!

Serum do twarzy to aktualnie must have w kosmetyczce osób świadomie dbających o cerę. Mimo wielkiej popularności tego typu produktów nadal wiele osób nie wie, jak je prawidłowo stosować. Szukasz wskazówek na temat używania serum do twarzy? Jesteś w dobrym miejscu.

Co to jest serum do twarzy?

Kosmetyk określany jako serum do twarzy to produkt o lekkiej konsystencji olejowej, żelowej lub wodno-żelowej. W jego składzie można znaleźć silnie skoncentrowane składniki aktywne, które dają realny efekt terapeutyczny podczas stosowania na skórę. Są to m.in. takie składniki jak: ekstrakty roślinne, witaminy (np. kwas askorbinowy w serum z witaminą C do twarzy od KOI Cosmetics), kwasy (np. hialuronowy, salicylowy, azelainowy) czy inne składniki (np. alfa-arbutyna, retinol, glukonolakton, peptydy). Chociaż często serum uznawane jest za synonim kremu, różni się od niego nie tylko konsystencją, ale też efektywnością. Serum do twarzy wchłania się w skórę zdecydowanie szybciej i dzięki większej zawartości substancji czynnych wykazuje mocniejsze działanie na cerę.

serum z witamina c do twarzy

Jak stosować serum do twarzy?

Chociaż wydawać by się mogło, że serum do twarzy to zdecydowanie lepszy kosmetyk pielęgnacyjny niż krem, nie powinno się rezygnować z tego drugiego. Odpowiednio dobrane serum do twarzy pozwala na wzmocnienie jego działania. Ważne jest jednak zachowanie kolejności nakładania produktów. Pierwszym krokiem jest solidne oczyszczenie skóry, np. płynem micelarnym i żelem czy olejem do twarzy. Następnie musisz pamiętać o użyciu toniku, aby przywrócić skórze właściwy poziom pH. Dopiero na oczyszczoną skórę możesz zaaplikować krem lub serum pod oczy i serum do twarzy. Nałóż kilka kropli produktu bezpośrednio na skórę czoła, policzków, nosa, podbródka i szyi. Rozmasuj je, kierując się ku górze, po całej twarzy – omijaj okolice oczu. Możesz też nałożyć serum do twarzy najpierw na dłoń, rozgrzać je i dopiero nakładać na cerę. Odczekaj kilka minut (ok. 5) i po wchłonięciu się serum do twarzy nałóż krem nawilżający.

Jak często stosować serum do twarzy?

O tym, jak często można stosować konkretne serum do twarzy, najlepiej dowiedzieć się wprost od producenta. Każdy z wytwórców kosmetyków umieszcza tego typu informacje na ulotkach bądź opakowaniach. Przeważnie sera do twarzy można stosować codziennie rano – pod makijaż – lub wieczorem – przed spaniem. Jeśli masz cerę wrażliwą, przed zastosowaniem serum do twarzy wykonaj próbę, tj. wmasuj kosmetyk w skórę w niewidocznym miejscu (np. za uchem) i odczekaj kilka godzin. Codzienne stosowanie serum do twarzy, zwłaszcza w przypadku produktów o wysokich stężeniach substancji aktywnych (np. serum z witaminą C do twarzy), może prowadzić do podrażnień. Gdy dojdzie u Ciebie do takiej sytuacji, zmniejsz częstotliwość stosowania tego konkretnego produktu do 2, maksymalnie 3 razy w tygodniu.

Comments are closed.